19 Haziran 2012 Salı

Ncomputing hakkında söyleşi

Bugün, Dojop Teknoloji Genel Müdürü Mustafa CANOĞLU ile Ncomputing Teknolojisi ve ürünleri hakkında konuştuk.
Firmanızı kısaca tanıtabilir misiniz? (Firmanız kaç yılında nerede kuruldu, faaliyet alanı nedir, hangi sektörlere hizmet ediyorsunuz, ürün portföyünüzü kısaca anlatır mısınız?)
Dojop Teknoloji olarak 1994 yılında İstanbul’da ticari hayatımıza başladık. IT sektöründe dünyanın sayılı stratejik firmalarının patentli donanım ve yazılım teknolojilerinin distribütörlüğünü yapmaktayız. Ürün guruplarımız arasında bir bilgisayarı birden çok kişi ile paylaştıran, yenileme, bakım ve elektrik maliyetlerinde büyük tasarruf sağlayan $100 gibi maliyetlerden başlayan
Ncomputing Teknolojisinden bahseder misiniz?
NComputing teknolojisi uçtan uca masaüstü sanallaştırma yapısını patentli terminal server yazılımı(vSpace) ve HD boyutlarında multimedyayı taşıyabilen UXP protokolü ayrıca kullanıcı tarafında client cihazlar ile müşterilere tam bir masaüstü bilgisayar kullanımını sağlayan bir teknolojidir.
Ncomputing ürünlerini kısaca tanıtabilir misiniz?
NComputing ürünleri arasında 5 farklı erişim cihazı ve 1 adet client yazılımı bulunmaktadır. Hepsinin kullanmış olduğu protokol RDP'den daha yüksek bir performans sunan ve patentli olan UXP protokolüdür. En uçta da bağlanılacak işletim sistemini terminal server'a dönüştüren ve yine patentli bir yazılım olan vSpace Server Yazılımıdır. 5 farklı erişim cihazının en temel farkı ana sunucuya bağlantı şekillerinin farklılığıdır. Bu erişim cihazları arasında Türkiye'de en rağbet gören Ethernet bağlantı modeli olan L300 erişim cihazıdır.
NCopmuting kurumlara nasıl avantajlar sağlamaktadır?
NComputing çözümleri 100$-240$ fiyat aralığı ile müşterilerimize sunulmaktadır. Normal bir PC ile karşılaştırıldığında daha ilk alım aşamasında aslında sistemden tasarruf edilmeye başlandığını gözlemleyebiliyoruz. Yenileme ve bakım maliyetlerini de düşündüğümüzde aslında şirketlerin %80 oranında bir kazanç sağladıklarını görmekteyiz.
Ncomputing teknolojisinde yenilikler olacak mı? ( yeni model vs )
Ncomputing soft client tarafındada büyük bir yeniliğe imza atarak artık eski PC,notebook,netbook yada yeni mevcut tabletlerede bağlanacakları server ın gücünü taşıyan vSpace client yazılımının geliştirmesine devam ediyor 2012 yılında üzerinde android yada İOS bulunan tüm tabletlerde bu sürece dahil olacak bu sayede arık elinizdeki donanımın yeni yada eski olması farketmeksiniz merkezi serverın gücünden istenildigi gibi yararlanaılabilecek.Ayrıca tek bir yerden yönetim,mobilite ve diğer avantajlarda tüm kullanıcı ve kurumlara sunulmuş olacak.
Bulunduğunuz pazarı kısaca değerlendirebilir misiniz?
Mevcut Pazar PC satışlarının enterprise tarafındada Thin-client ürünlerinin empoze edildigi bir Pazar şeklinde.Bu güne kadar Ncomputing gibi bir teknoloji çıkmadığı için herkes geleneksel yöntemlere alışmış durumda. Her ne kadar bilgisayar üreticileri ve satıcıları Ncomputing teknolojisinin mevcut satışlarının artmasından hoşlanmasada durduramayacakları bir trend olduğunun farkındalar. Artık kimsenin boşa harcayacak parası yok ve ayrıca tüm kurumlar çevre dostu teknolojiler kullanarak kendi kurumlarının bütçelerine ve çevreye katkıda bulunmak istiyorlar.Bilindik anlayıştan vazgeçmeyen bilgisayar satıcıları her ne kadar sektörde PC satarak sonradan yaratacakları arıza ve bakım masraflarına umut bağlasalarda.Ncomputing ürünlerinin 100$ dan başlayan ilk alım maliyetleri ve sonradan yenileme ve bakım masrafı çıkarmaması ayrıca elektirikten%90 oranında tasarruf sağlayan avantajları karşısında yok olmaya mahkum olacaklar.
Firmanızın hedeflerini kısaca anlatabilir misiniz?
Dojop Teknoloji olarak distribütörlüğünü yaptığımız tüm ürünler ile ülkemizde fark yaratacak projelere imza atmaya devam ediyor olacağız. Sunduğumuz çözümlerin ekonomik olması ve hedefimizin ülkemizdeki teknoloji kullanım oranının yaygınlaşması olduğundan IT anlamında yatırım kararlarını erteleyen bütün kurumlara bu konuda kolaylık sağlamaya devam edeceğiz.Türkiye’de birçok stratejik kurum müşterilerimiz arasında 45.000 den fazla ürünümüz aktif olarak bu kurumlarda çalışmakta ayrıca bu yıl itibariyle bu sayıyı 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz.
Levent Bulut / Haberokur.com
https://twitter.com/LeventBulut
kaynak: http://www.haberokur.com/haber-Dojop...oylesi-150935/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder